ارسال دعوتنامه‌ها‌ی مراسم اختصاصی مایکروسافت با محوریت واقعیت افزوده

مایکروسافت رویدادی را برای تاریخ سه اکتبر (۱۱ مهر) تدارک دیده است. روی دعوتنامه‌های این مراسم که در شهر سن‌فرانسیسکو برگزار خواهد شد، جمله‌ی «موقعیتی برای اینکه بدانید مایکروسافت به چه سمتی حرکت می‌کند» نوشته شده است. یکی از سخنرانان این مراسم، الکس کیپمن، مخترع کینکت و هولولنز است.

احتمالا تمرکز این مراسم بر هدست‌های واقعیت ترکیبی ویندوزی است که عرضه‌ی آ‌ن‌ها از هفدهم اکتبر (۲۵ مهر) شروع خواهد شد. عرضه‌ی این هدست‌ها با ارائه‌ی به‌روزرسانی پاییزه‌ی کریترز در پاییز سال جاری همزمان خواهد بود. این هدست‌ها توسط تولیدکننده‌های مختلفی نظیر ایسر و لنوو عرضه خواهند شد. ارزان‌ترین گزینه در میان این محصولات یک هدست ۲۹۹ دلاری است که توسط ایسر ساخته شده است. محصول اچ‌پی نیز که به کنترل‌کننده‌های حرکتی مجهز است، قیمتی ۴۵۰ دلاری خواهد داشت. دل و لنوو هم قیمت ۳۴۹ دلاری را برای هدست‌های خود در نظر گرفته‌اند. ایسوس نیز در نمایشگاه IFA از یک هدست واقعیت ترکیبی با طراحی چندگوشه پرده‌برداری کرده بود؛ اما این محصول تا بهار ۲۰۱۸ عرضه نخواهد شد.

در این مراسم خبری از نسخه‌ی جدید هولولنز نخواهد بود؛ چرا که مایکروسافت در حال توسعه‌ی نسخه‌ای جدید از هولولنز با پردازنده‌ی ویژه‌ی هوش مصنوعی است؛ عرضه‌ی این محصول ممکن است تا اواخر سال ۲۰۱۹ به تاخیر بیافتد. بر اساس گزارش‌ها، دلیل تاخیر مایکروسافت در ارائه‌ی نسخه‌ی جدید هولولنز وجود نداشتن رقابت کافی در این زمینه است.

منبع: زومیت