ارزش بیت کوین از یک انس طلا هم بالاتر رفت

[ad_1]

برای اولین بار در تاریخ ارز دیجیتالی، ارزش بیت کوین نسبت به یک انس طلا افزایش یافت.

بیت کوین یا شناخته‌شده‌ترین پول رمزنگاری‌شده، یک ارز دیجیتالی است که ابتدا با ارزشی ناچیز در تبادلات مالی وارد شد اما با گذشت زمان ارزش آن نیز روندی رو به افزایش را طی کرد. پول رمزنگاری‌شده یا همان بیت کوین قابلیت انتقال سریع هر مبلغی را در سراسر جهان بدون نیاز به کسر کارمزد دارد، چراکه سیستم بیت کوین به‌گونه‌ای است که یک نهاد مرکزی بر تراکنش‌ها نظارت ندارد.

حال ارزش این ارز دیجیتالی برای اولین بار، نسبت به یک انس طلا افزایش یافت. این تغییر در ادامه‌ی روند افزایش مداوم ارزش بیت کوین انجام شده که البته این ارز دیجیتالی در طول دو سال گذشته شاهد افت ارزش بوده است. در حال حاضر ارزش بیت کوین ۱٬۲۳۸ دلار است که قیمت یک انس طلا از این رقم کمتر گزارش شده است. البته ارزش بیت کوین و طلا طی چند ماه گذشته روند افزایشی داشته، اما افزایش ارزش بیت کوین به دلیل تایید بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده آمریکا در ماه جاری است.

ارزش بیت کوین

هنوز مشخص نیست که این ارزش بیت ثابت خواهد ماند یا خیر. در طول چند سال اخیر ارزش بیت کوین روند نزولی داشته که این روند از اویل سال ۲۰۱۴ شروع شده و تا اکتبر ۲۰۱۵ ادامه داشت. بزرگترین  تغییرات بیت‌ کوین در ژانویه ۲۰۱۶ شروع شد و تا ژانویه سال جاری همچنان ارزش خود را حفظ کرد. 

حال بیت کوین ۱٬۲۳۸٬۱۱ دلار و یک انس طلا ۱٬۲۳۷٬۷۳ دلار ارزش دارد که این تغییرات خبر خوبی برای کاربران ارز دیجیتالی مذکور به شمار می‌رود. امروزه بیت کوین توسط کمپانی‌های بزرگی از جمله مایکروسافت، دل و ارائه دهندگان سرویس وی‌پی‌ان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

[ad_2]

منبع :زومیت