اخطار بانک مطرح آلمانی مبنی بر نزول آمار فروش خودرو در ایالات متحده

طبق اعلام بانک آلمانی و مطرح Deutsche، صنعت خودروسازی در مطرح‌ترین و یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های جهان با چالش روبرو خواهد شد. بازار خودروی ایالات متحده پس از صعود و افزایش تقاضا طی چند سال گذشته، مجدد وارد دوره‌ی افول و رکود خواهد شد و درخواست خرید در آن کاهش خواهد داشت. 

طبق گزارش منتشر شده‌ی راد لک، مایک لوین و رابرت سلمان، آنالیزور‌های بانک Deutsche، تا پایان پاییز سال جاری درخواست خودرو در بازار ایالات متحده با کاهش یک میلیون دستگاهی نسبت به سال گذشته روبرو خواهد شد و آمار فروش در آن به ۱۶.۶ میلیون خودرو خواهد رسید. سخنگوی تیم آنالیزور‌های بانک دویچه اعلام کرد:

در این گزارش ما ریسک‌های بعضی اقدامات صنعت خودروسازی برای افزایش فروش خود را مشخص کرده‌‌ایم. کاهش قیمت خودرو، درصد منفی وام‌های خودرویی و کاهش قابل توجه قیمت خودروهای دست دوم برخی از این اقدامات هستند. این موضوع می‌تواند در بلندمدت تاثیر منفی در توانایی خرید مردم، تاخیر بیشتر در چرخه‌ی نوسازی خودروها، افزایش علاقه‌ی کاربران به استفاده از خودروهای دست دوم و کاهش بودجه‌ی در دسترس خریداران داشته باشد.

یکی از نگرانی‌های کارشناسان بانک دویچه خروج کمتر خودروهای دست دوم از جاده‌های ایالات متحده است. در حال حاضر سالانه ۱۱ میلیون خودروی دست دوم و فرسوده از خیابان‌های ایالات متحده خارج می‌شوند این در حالی است که این آمار در دهه‌ی گذشته به ۱۳ تا ۱۴ میلیون دستگاه می‌رسید.

آمار فوق سوال بزرگی را ایجاد می‌کند؛ که‌ آیا در بازار خودروی ایالات متحده بیش از اندازه محصول تزریق شده است؟ در این صورت در آینده‌ی نزدیک شاهد کاهش بیش از حد قیمت خودروهای دست دوم و علاقه‌ی خریداران به نمونه‌‌های جدید خواهیم بود.

منبع: زومیت