اخبار منتشرشده حکایت از معرفی آیفون SE جدید در ماه آگوست دارند

طبق ادعایی که امروز صبح در وبسایت آی‌جنریشن (iGeneration) مطرح شد، بر اساس منبع آگاه این وبسایت اپل در حال برنامه‌ریزی برای معرفی آیفون SE جدید طی یک رویداد در آگوست امسال است.

شرکت اپل در ادامه‌ی این رویداد احتمالا آیفون ۸ که قرار است در اواخر ماه اکتبر در بازار عرضه شود را معرفی خواهد کرد. هرچند آیفون SE با موفقیتی که انتظار می‌رفت روبه‌رو نشد ولی این تنها اخبار درز کرده درباره‌ی سرنوشت این محصول تا به امروز است.

شایعات زیادی مبنی بر معرفی با تاخیر آیفون جدید امسال نسبت به سال‌های گذشته وجود دارد، هرچند طرفداران اپل انتظار دارند اپل مراسم معرفی این محصول جدید را طبق سنت سال‌های گذشته در اوایل ماه سپتامبر برگزار کند. هرچند تا عرضه‌ی گسترده‌ی آن چند ماه فاصله وجود داشته باشد.

آی‌جنریشن همچنین می‌گوید آیفون SE جدید قرار است ارزان تر از مدل قبل و با قیمت پایه‌ی ۳۹۹ یورو عرضه شود. نسل فعلی این آیفون برای مدل ۳۲ گیگابایت قیمتی حدود ۴۸۹ یورو دارد (هرچند عموما با تخفیف به فروش می‌رسد).

هرچند بسیار سخت است که ادعا‌های مطرح شده در این ضمینه را در حال حاضر باور کرد. این اولین‌ باری است که از نسل جدید آیفون SE خبری به بیرون درز کرده است و حتی طبق گفته‌ی آی‌جنریشن این اطلاعات از یک منبع آگاه «جدید» به دست آمده است؛ پس نمی‌توان به طور کامل به این ادعا اطمینان پیدا کرد.

شایعات خبر از معرفی سه آیفون جدید در امسال می‌دهند، که به ترتیب صعودی قیمت، صفحه‌هایی با اندازه‌های ۴/۷، ۵/۵ و ۵/۸ اینچ خواهند داشت.

بعضی از ویژگی‌های سیستم‌عامل آی‌او‌اس نسخه‌ی ۱۱ امکان وجود آیفونی با صفحه‌ی ۴ اینچی را نقض می‌کنند. برای مثال اپل روی آیکون‌هایی در این نسخه‌ی جدید از سیستم‌ عاملش مانور داده است که در صفحه‌های کوچک جا نمی‌گیرند.

این امکان وجود دارد که خط تولید آیفون SE جدید با کمی تغییرات سخت‌افزاری و کاهش قیمت همراه باشد چون اپل در صدد است بازار‌های ضعیف‌تری مانند بازار کشور هند را هدف قرار بدهد. هرچند تغییرات عمده‌ی سخت‌افزاری در نسخه‌ی جدید آیفون SE در این زمان کمی غیر عملی به‌ نظر می‌رسد. ممکن است آیفون SE جدید صرفا با همان سخت‌افزار قبلی اما همراه با کاهش قیمت عرضه شود.

منبع: زومیت