احتمال معرفی لامبورگینی سافاری

چند سال پیش بود که، خودروی مفهومی پارکور (Parcour) معرفی شد. این سوپر‌اسپرت، در واقع از پیشرانه‌ی لامبورگینی گالاردو، به همراه سیستم تعلیق و فنربندی مخصوص آف‌رود و دو دیفرانسیل بهره می‌بُرد. این خودروی مفهومی هیچوقت به تولید نرسید؛ ولی احتمال دارد که ایده‌ی آن، در یک مدل جدید پیاده‌سازی شود و مورد قبول مدیران لامبورگینی قرار گیرد.

parcour concept

خبرها حاکی از آن است که خانواده هوراکان، با اضافه شدن چندین مدل متنوع و متفاوت، افزایش پیدا می‌کند. یکی از این مدل‌های تماشایی که که دو دیفرانسیل است، فرمان‌پذیری ۴ چرخ دارد و گلگیرهای برجسته آن جلب توجه خواهد کرد، مدل سافاری (Safari) خواهد بود. سافاری دارای سیستم تعلیق و فنربندی با تنظیم ارتفاع است. بر اساس اطلاعات درز کرده از دپارتمان تحقیق و توسعه لامبورگینی، این خودرو در ۲ مدل کوپه و رودستر در دسترس خواهد بود و البته قابلیت‌ آف‌رود نیز خواهد داشت.

در حال حاضر زمان رونمایی این مدل مشخص نیست؛ ولی گزارش‌ها حاکی از آن است که تولید سافاری، به همراه چندین مدل دیگر از خانواده هورکان همچون، SV، GT3 استرادل، اسپیدستر و بارچتا در برنامه‌ی لامبورگینی قرار دارند. علاوه بر این احتمال عرضه مدل‌های SV و تارگا (نیم کروک) نیز وجود دارد.

از طرف دیگر، جایگزین مدل اونتادور، با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل تنفس طبیعی و حجم ۷ لیتر، با توان خروجی ۸۰۰ اسب بخار، تا سال ۲۰۲۰ عرضه نخواهد شد. در مورد خودروی جانشین اونتادرو، شایعاتی مبنی بر استفاده از موتور برقی برای محور جلو وجود دارد که قدرت نهایی را تا ۱۰۰۰ اسب بخار و گشتاور را به ۱.۲۰۰ نیوتن‌متر می‌رساند.

احتمالاً حوالی سال ۲۰۲۱ جایگزین هوراکان با پیشرانه‌ی ساخت پورشه‌، مجهز به ۸ سیلندر V شکل توئین توربو با حجم ۵ لیتر و قدرت ۶۵۰ اسب بخار به بازار عرضه می‌شود. نسخه‌ی قدرتمندتر از این مدل نیز با موتور برقی و قدرت ۹۰۰ اسب بخار در دسترس قرار خواهد گرفت. بر اساس اطلاعات موجود، بهترین نسخه‌ی هوراکان، در کمتر از ۲.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن بیش از ۳۵۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مقاله‌های مرتبط:

در حال حاضر لامبورگینی در حال آماده‌سازی برای رونمایی از نسخه‌ی نهاییِ از مدل LM002 و شاسی‌بلند اوروس (Urus) است. بر اساس شایعات، این مدل در تاریخ ۱۳ آذر سال جاری، رونمایی خواهد شد.

*تمامی تصاویر، از مدل مفهومی پارکور است.

منبع: زومیت