احتمال آماده نبودن آیفون ۸ برای عرضه در ماه سپتامبر

[ad_1]

اپل همیشه آیفون را در ماه سپتامبر معرفی و عرضه می‌کند. اما به نظر می‌رسد که به دلیل بازطراحی آیفون، ممکن است این برنامه تغییر کند.

اپل قصد دارد امسال سه مدل آیفون معرفی کند. دو مدل، نسخه‌های جدید آیفون ۷ و ۷ پلاس خواهند بود و یک مدل، کاملا بازطراحی شده و ممکن است قیمتی بیش از هزار دلار داشته باشد. آخرین مدل احتمالا نسخه‌ای است که طرفداران اپل منتظر آن هستند. این آیفون، به نمایشگر اولد، حسگر اثر انگشت بازطراحی‌ شده و دیگر تکنولوژی‌هایی مجهز می‌شود که هنوز مشخصات آن‌ها به بیرون درز نکرده است.

حال به نظر می‌رسد که آیفون باز‌طراحی ‌شده ممکن است بعد از سپتامبر معرفی شود. منابع مختلف در زنجیره تأمین عنوان کرده‌اند که تولید آیفون ۸ با نمایشگر اولد تا ماه سپتامبر آغاز نخواهد شد و به همین دلیل ممکن است که آیفون ۸ در طول ماه سپتامبر روانه بازار نشود. اپل معمولا برای عرضه آیفون نیاز به چند ماه تولید دارد تا بتواند پاسخگوی تقاضای زیاد باشد.

مینگ چی‌کو، تحلیلگر KGI Securities، در گزارش خود که ۲۴ فوریه برای سرمایه‌گذاران منتشر شد، اعلام کرد:‌ «پس از یک یا دو سال تحقیق روی قطعات، آیفون مجهز به نمایشگر اولد دارای دوربین سه‌بعدی خواهد بود. برای اینکه معیارهای سختگیرانه اپل در مورد کیفیت قطعات رعایت شود، اپل قطعات مرتبط با دوربین سه‌بعدی مانند VCSEL و DOE را با همکاری تأمین‌کنندگان توسعه داده است. به این ترتیب با توجه به زمان زیاد برای بازبینی قطعات، اگر تولید آیفون اولد عقب نیفتد، زمانی برای اعمال تغییرات در دوربین سه‌بعدی وجود نخواهد داشت

روز جمعه digitimes اظهار نظر مشابهی کرد: «حسگر اثر انگشتی که اپل توسعه داده است، با فناوری ۶۵ نانومتری TSMC ساخته می‌شود. توسعه حسگر اثر انگشت توسط اپل، باعث می‌شود که تولید آیفون اولد تا ماه سپتامبر آغاز نشود. اپل احتمالا تولید دو آیفون دیگر را که دارای نمایشگر ال‌سی‌دی هستند، در ماهه جولای آغاز می‌کند.»

این گفته‌ها، این احتمال را به وجود می‌آورند که اپل از سه آیفون در ماه سپتامبر رونمایی کند و سپس دو آیفون معمولی همانند روال معمول این شرکت به‌سرعت روانه بازار شوند، ولی عرضه آیفون ۸ کمی دیرتر آغاز شود. آخرین محصولی که اپل در زمانی غیر از ماه سپتامبر روانه بازار کرد، آیفون ۴S بود.

[ad_2]

منبع :زومیت