اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها با اندروید P ممکن می‌شود

براساس مجموعه‌ی کد‌های موجود در SystemUI APK نخستین نسخه‌ی پیش‌نمایش از سیستم‌‌عامل اندروید P، احتمالا گوگل با این به‌روزرسانی، امکان اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها را فراهم خواهد کرد. کد‌های یادشده به اجرای همیشگی یک اپلیکیشن حین متصل‌بودن گوشی به یک دستگاه به‌خصوص اشاره دارند. کدهای موجود در SystemUI جزئیات مربوط به اپلیکیشن‌‌ها یا نوع دستگاهی را که باید به گوشی متصل شود، مشخص نمی‌کند؛ اما ظاهرا چنانچه کاربر دستگاهی خارجی را به گوشی خود متصل کند، در این حالت، اپلیکیشن خاصی به‌صورت خودکار اجرا خواهد شد.

خاطرنشان می‌کنیم در حال حاضر مشخص نیست که کاربر چگونه می‌تواند قابلیت اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها را شخصی‌‌سازی کند؛ اما می‌توان حدس زد که به‌موجب آن، می‌توان اجرای خودکار اپلیکیشنی مانند Google Play Music، حین اتصال یک اسپیکر یا هدفون بلوتوث را برنامه‌ریزی کرد، همچنین می‌توان از قابلیت یادشده برای اجرای خودکار اپلیکیشنی مانند Netflix یا Hulu حین اتصال به شبکه‌ی وای‌فای به‌خصوصی بهره برد.

هم‌اکنون قابلیت اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها تنها در مجموعه‌ی کدها به‌چشم می‌خورد؛ بنابراین در حال حاضر، امکان استفاده از این قابلیت وجود ندارد، اما احتمالا در نسخه‌های بعدی اندروید P شاهد اضافه‌شدن آن خواهیم بود. باید در نظر داشته باشید که ممکن است گوگل از ارائه‌ی این قابلیت در نسخه‌ی نهایی اندروید پی صرف‌نظر کند یا تغییراتی را در سازوکار آن به‌وجود آورد؛ از این رو چنانچه تمایل دارید تا چنین قابلیتی را به‌صورت Native در سیستم‌عامل اندروید تجربه کنید، باید در انتظار نسخه‌ی رسمی اندروید P بنشینید.

منبع: زومیت