ابراز ناخشنودی بنیان‌گذاران واتساپ از کار در مقر فیس‌ بوک

از زمانی که فیسبوک با پرداخت ۲۲ میلیارد دلار، پیام‌رسان واتساپ را به تصاحب خود درآورد، بسیاری از خبرگزاری از تفاهم‌نداشتن مدیران واتساپ با مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک سخن می‌گفتند. حال براساس گزارش جدیدی که نشریه‌ی وال‌استریت ژورنال منتشر کرده، جان کوم و برایان اکتوم، هر دو بر استفاده‌نکردن از تبلیغات در پلتفرم واتساپ باور استوار داشتند؛ با این حال، فیسبوک که به‌عنوان پادشاه تبلیغات دیجیتالی شناخته می‌شود، همواره بر استفاده از تبلیغات برای افزایش درآمدها تأکید مکرر داشت.

گذشته از تفاوتی که بین مدل تجاری این دو پلتفرم وجود داشت، چالش‌های داخلی رفته‌رفته به‌سوی مشکلات شخصی و تفاهم‌نداشتن سوق پیدا کرد؛ به‌عنوان نمونه، گفته می‌شود که بنیان‌گذاران واتساپ از دفتری که در مقر فیسبوک به آن‌ها داده شده بود، رضایت نداشتند.

مقاله‌های مرتبط:

وال‌استریت ژورنال در ادامه‌ی گزارش خود به این موضوع اشاره می‌کند که در این بین کارمندان فیسبوک نیز از امکانات بیشتری که به همکاران جدیدشان داده شده بود، رضایت نداشتند؛ زیرا کارکنان واتساپ از میزها و سرویس‌های بهداشتی بزرگتری بهره می‌برند که ناخشنودی کارمندان فیسبوک را از تضاد موجود با خود در بر داشت.

یکی دیگر از دلایل ناخشنودی مدیران واتساپ از کار در شرکت بزرگی چون فیسبوک، محدودیت‌های موجود در اینگونه شرکت‌ها بود. جان کوم در همین‌ رابطه، بارها با زاکربرگ و دیگر مدیران فیسبوک بر سر جزئیات کوچکی صحبت کرده بود؛ اما گویا نتیجه‌ی این مکالمات مورد رضایت آن‌ها نبوده است.

به نظر می‌رسد که فراتر از تقسیمات فلسفی و امکانات لوازم اداری، تفاوت‌های زیادی در فرهنگ کاری محل کار وجود دارد.

یکی از کاربران فیسبوک گفته است:

این اختلافات کوچک و تند و تیز در شرکتی اتفاق افتاده که همواره به خود در قبال اعمال عدالت در محیط کار بالیده است.

باتوجه به تفاوت نگرش مدیران فیسبوک و واتساپ در قبال استفاده از تبلیغات، وقوع چنین اتفاقی اجتناب‌ناپذیر بود که در نهایت باعث شد تا بنیان‌گذاران این پیام‌رسان، راهشان را از فیسبوک جدا سازند و میلیاردها دلار را به سران این شرکت ببخشند.

منبع: زومیت