آینده‌ تبلت‌های گوگل در دستان سیستم‌عامل کروم

این‌ روزها خبرهای زیادی درباره‌ی سیستم‌عامل کروم به گوش‌مان می‌رسد؛ از توقف تولید تبلت اندرویدی Pixel C گرفته تا کروم‌بوک ۲ در ۱ آینده‌ی سامسونگ همگی گواهی بر این مدعا هستند. از این‌رو تصور حضور سیستم‌عامل کروم رو ی تبلت‌های آینده‌ی این شرکت چندان دور از ذهن نیست.

سال گذشته گوگل اجرای اپلیکیشن‌های اندروید روی سیستم‌عامل کروم را اعلام کرد. در روزهای اولیه، اجرای برنامه‌ها روی سیستم‌عامل کروم بسیار پرخطا و ناخوشایند جلوه می‌کرد اما، باتوجه به بهبود‌هایی که این شرکت تا اکنون ایجاد کرده، تجربه‌ی استفاده از دو سیستم‌عامل یادشده بسیار یکپارچه‌تر به‌نظر می‌رسد.

بروز سیاست جدید شرکت واقع در مانتین‌ویو را می‌توان در معرفی دستگاه پیکسل‌بوک به وضوح مشاهده کرد. گوگل قصد دارد دستگاهی را تولید کند که از لحاظ کارکرد و پاسخگویی مانند آیپد‌های اپل عمل کند.

اکنون اگر کاربر قصد خرید دستگاهی تبلت‌مانند داشته باشد که توانایی اجرای اپلیکیشن‌های اندروید را نیز داشته باشد، پیکسل‌بوکِ گوگل تنها گزینه‌ی میدان است. گوگل در صدد آن است که به‌زودی قابلیت‌ اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه را به نسخه‌ی نهایی سیستم‌عامل کروم اضافه کند؛ با اضافه‌شدن چنین ویژگی‌ای، عملکرد کلی دستگاه‌های کروم او‌ اس در اجرای برنامه‌های اندروید به بهبود ملموسی روبرو می‌شوند.

البته در این بین یک تفاوت مهمی نیز وجود دارد که تبلت‌های اندروید و حتی آی‌او‌اسی از آن بی‌بهره هستند. در دو سیستم‌عامل اشاره‌شده، با حرکت از یک اپلیکشن به اپلیکیشنی دیگر، پردازش مربوطه به‌طور کلی متوقف می‌شود و به‌اصطلاح برنامه‌ به حالت خواب می‌رود.

منبع: زومیت