آیفون ۸ با تاخیر عرضه نمی‌شود

در حالی‌که گمانه‌زنی و گزارش‌های منتشر شده توسط تحلیل‎گران مختلف، نشان می‌دهد آیفون ۸ مطابق با برنامه‌ریزی‎های اپل عرضه نخواهد شد و مشکلات موجود در تولید آن، عرضه این مدل را به تعویق خواهد انداخت؛ بنجامین گسکین، یک فاش‌کننده معروف در توئیتر اعلام کرده است که تولید آزمایشی آیفون‎های جدید آغاز شده و اپل برنامه‎ای برای تأخیر در عرضه آیفون‎های ۲۰۱۷ ندارد.

در یک توئیت جدید، بنجامین گسکین به نقل از منابع مطلع خود اعلام کرده است که تولید آزمایشی هر سه مدل از آیفون‌های جدید ۲۰۱۷ اپل از جمله آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ آغاز شده و نیازی به نگرانی پیرامون تأخیر در عرضه آیفون‎های جدید وجود ندارد. منبع انتشار این خبر در کارخانه فاکس‎کان در شهر زنگزو، اعلام کرده است که در حال‌حاضر، ۲۰۰ واحد به صورت روزانه به تولید می‎رسد.

مقاله‌های مرتبط:

بنجامین گسکین در توئیت بعدی خود، مدعی شده است که سنسور تشخیص اثرانگشت (Touch ID) با نمایشگر ادغام می‎شود و شرکت اپل موفق شده تا در تولید سنسورهای یکپارچه با نمایشگر به موفقیت‎هایی دست پیدا کند. به همین جهت، شاید آیفون ۸ به یک سنسور تشخیص اثرانگشت ادغام شده با نمایشگر مجهز شود.

تولید ۲۰۰ واحد از آیفون‌‏های جدید اپل به صورت روزانه، به هیچ عنوان به معنای تولید انبوه آن‎ها نیست. شرکت اپل، آرام آرام تولید آیفون‌های جدید خود را برای عرضه در ماه سپتامبر افزایش می‎دهد و ممکن است تا پیش از تولید انبوه و گسترده آیفون‎های جدید و افزایش تولید روزانه آن‏ها به صدها هزار واحد، موارد زیادی تغییر کند.

لازم به‏‎ذکر است که اوایل ماه جاری میلادی، اعلام شده بود که تولید گسترده آیفون‌‏های جدید اپل هنوز آغاز نشده است و همین موضوع، باعث شده بود تا گمانه‎زنی‎هایی مبنی بر تأخیر در عرضه آیفون‏‌های ۲۰۱۷ وجود داشته باشد. با این حال، بنجامین گسکین ادعا می‎کند که با وجود اعمال تغییراتی در برنامه تولید آیفون‎های جدید اپل، کارهای لازم برای تولید آیفون‌های ۲۰۱۷ به خوبی پیش می‌رود و جای نگرانی وجود ندارد.

برخی از گزارش‌‏های پیشین نیز، نشان می‎دهد که عرضه اولیه آیفون ۸ در ماه سپتامبر بسیار محدود خواهد بود. تحلیل‎گران مدعی هستند که با توجه به ادغام سنسور تشخیص اثرانگشت با نمایشگر و هم‏چنین، استفاده از نمایشگر OLED در آیفون پرچم‎دار جدید اپل، تولید گسترده آن برای عرضه جهانی آیفون ۸ تا سال ۲۰۱۸ امکان‌‏پذیر نیست.

در رابطه با مواردی که تولید آیفون ۸ را به تأخیر انداخته است، می‎توان گفت که کوپرتینویی‎ها در تأمین پنل‎های صفحه‎نمایش OLED برای آیفون پرچم‏‌دار جدید خود با مشکل مواجه هستند. هم‎چنین، ادعا می‎شود که مشکلات نرم‎افزاری باعث شده است تا اپل در رابطه با عرضه آیفون جدید خود در ماه سپتامبر تردید داشته باشد. به این موارد، باید اضافه کرد که برخی از قابلیت‎ها مانند شارژ بی‌سیم و امکان شناسایی تشخیص چهره، با عرضه اولیه آیفون ۸ در دسترس نخواهد بود و شرکت اپل، آن‌ها را در یک به‌‏روزرسانی برای سیستم‎عامل iOS 11 فعال می‎کند.

مانند همیشه، باید به گمانه‎زنی‌‏ها و شایعات پیرامون آیفون ۸ با دیده شک و تردید نگریست و شرکت اپل، هنوز گزارش‌های منتشر شده پیرامون این مدل را تأیید نکرده است. در رابطه با قیمت آیفون ۸، پیش‌تر اعلام شد که این مدل نزدیک به ۱۱۰۰ دلار قیمت‌گذاری می‌شود و هم‏چنین، تصاویری توسط یک سازنده قاب لوکس از آیفون ۸ منتشر شد.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

منبع: زومیت