آیفون ۷ اس با بدنه شیشه‌ای از آیفون ۷ حجیم‌تر است

آیفون ۷ در سال ۲۰۱۶ با نمایشگر ۴.۷ اینچی عرضه شد و با اینکه نسل جدیدتر آن یعنی آیفون ۷ اس به نمایشگر ۴.۷ اینچی مشابهی مجهز شده است؛ به‌نظر می‌رسد که این مدل در مقایسه با آیفون ۲۰۱۶ شرکت اپل، ضخامت بیشتری دارد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط یک وب‌سایت آلمانی که ادعا می‌کند طرح‎ شماتیک جدیدی را از ابعاد آیفون‌ ۲۰۱۷ اپل در مقایسه با مدل ۲۰۱۶ آن از یک سازنده کیس با نام Miqodo به‎دست آورده است، آیفون ۷ اس نزدیک به ۱۳۸.۴۴ میلی‎‌متر طول خواهد داشت و پهنای آن نیز به ۶۷.۲۷ میلی‏‌متر می‌رسد. علاوه‌براین، عنوان شده است که آیفون ۷ اس بدون احتساب برآمدگی لنز دوربین، ۷.۲۱ میلی‎متر ضخامت دارد.

مقاله‌های مرتبط:

در مقابل، ابعاد آیفون ۷ شرکت اپل برابر است با ۱۳۸.۳ در ۶۷.۱ در ۷.۱ میلی‌متر؛ شرکت اپل در سال گذشته، موفق شده بود تا آیفون جدیدش را علی‌رغم تجهیز به قابلیت‎های جدید، با ابعادی نزدیک به آیفون ۶ اس ارائه دهد.

در حال‌حاضر، هنوز مشخص نشده است که آیفون ۷ اس به چه دلایلی ضخامت بیشتری در مقایسه با آیفون ۷ خواهد داشت؛ با این‎حال، گمان می‌رود که علت افزایش ضخامت آیفون ۴.۷ اینچی جدید اپل به دلیل ارائه آن با پنل پشتی از جنس شیشه است. گفته می‌شود آیفون ۷ اس و آیفون ۷ اس پلاس به همراه آیفون ۸ از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‎کند و تجهیز آن‏‌ها به بدنه‏‌ای از جنس شیشه، یکی از شرایط لازم برای پشتیبانی آیفون‌های جدید از قابلیت شارژ بی‌سیم است.

ضخامت آیفون 7 اس

علی‌رغم اینکه ضخامت آیفون ۷ اس (بدون احتساب برآمدگی لنز دوربین) در مقایسه با آیفون ۷ اپل افزایش یافته است، منبع انتشار این شایعه ادعا می‌کند که با احتساب برآمدگی لنز دوربین، آیفون ۲۰۱۷ اپل ضخامت کم‌تری در مقایسه با آیفون ۷ خواهد داشت. به عبارت بهتر، می‌توان گفت که برآمدگی دوربین در iPhone 7s در مقایسه با آیفون ۷ نزدیک به ۰.۳ میلی‎متر کاهش یافته است.

در حال‌حاضر، اشاره نشده است که ابعاد آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ چه تغییراتی در مقایسه با آیفون‌های ۲۰۱۶ اپل خواهد داشت. با این‏‌حال، طرح‌های ساختگی اخیر به عرضه آیفون ۸ با ۱۳۷.۵۴ میلی‏‌متر طول و ۶۷.۵۴ میلی‌متر عرض اشاره می‌کند؛ کاهش ارتفاع iPhone 8 به دلیل ارائه آن با یک نمایشگر بدون لبه (یا بدون حاشیه) امکان‌پذیر شده است. شرکت اپل، هر سه آیفون جدید خود یعنی آیفون ۷ اس، آیفون ۷ اس پلاس و آیفون ۸ را در ماه سپتامبر معرفی خواهد کرد. هرچند، ممکن است آیفون پرچم‎دار و رده‌بالای جدید اپل در ابتدا به صورت محدود عرضه شود؛ زیرا تولید این مدل به دلیل پیچیدگی فرآیند تولید، به تأخیر افتاده بود و هم‌چنین، بازدهی خط تولید آیفون‌های جدید اپل کم‏تر از حد انتظار است.

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با آیفون ۸ به این صفحه مراجعه کنید.

منبع: زومیت