آیفون ۱۰ با ۳ گیگابایت حافظه رم و باتری ۲٫۷۱۶ میلی آمپر ساعتی همراه شده است

اطلاعات برگرفته از سند نهاد تایید مخابراتی چین یا همان تینا نشان از این دارد آیفون ۱۰ اپل با حافظه‌ی رم ۳ گیگابایتی و باتری با ظرفیت ۲٫۷۱۵ میلی آمپر ساعت همراه شده است. از دیگر اطلاعات ارائه شده باید به تراشه‌ی A11 بایونیک مورد استفاده در ایفون ۱۰ اشاره کنیم که با فرکانسپردازشی ۲.۴ گیگاهرتزی فعالیت می‌کند.

مشخصات فنی آیفون 10

این اطلاعات توسط استیو همرستوفر که یکی از افشاگران نام آشنای دنیای فناوری است، ارائه شده است. در مقایسه با دو نسخه‌ی دیگر آیفون‌هایی که هم اکنون راهی بازار شده‌اند، آیفون ۱۰ از وجود باتری بزرگ‌تری بهره می‌برد. آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به ترتیب از وجود باتری‌هایی با ظرفی ۱٫۸۲۱ و ۲٫۶۹۱ میلی آمپر ساعت بهره می‌برند.

به نظر می‌رسد اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی به آیفون ۱۰ باعث شده تا این گوشی‌هوشمند به باتری با ظرفیت بالاتری نیاز داشته باشد. از جمله‌ی فناوری‌های جدید اضافه شده به آیفون ۱۱ که به طور حتم به نیروی بیشتری نیاز دارند باید به فناوری تشخیص چهره‌ی موسوم به TrueDepth اشاره کرد که در واقع بنیان فیس آیدی روی آن نهاده شده است. آیفون ۱۰ همچنین از دوربین دوگانه‌ای بهره می‌برد که در آن هر دو دوربین از وجود فناوری لرزش گیر اپتیکال استفاده می‌کنند، این در حالی است که اپل معمولا در گوشی‌های مجهز به دوربین دوگانه، تنها در دوربین اصلی از لرزش‌گیر اپتیکال بهره می‌برد.

همچنین باید به نمایشگر ۵.۸ اینچی اولد مورد استفاده در آیفون ۱۰ نیز اشاره کرد، هرچند این نمایشگر اولد در مقایسه با ال‌سی‌دی مصرف پایین‌تری دارد از این رو نمی‌توان نمایشگر آیفون ۱۰ را یکی از منابع پرمصرف انرژی این گوشی هوشمند خواند. از جمله‌ی اطلاعات دیگر فاش شده در مورد مشخصات فنی آیفون ۱۰ باید به فرکانس ۲.۴ گیگاهرتزی تراشه‌ی این گوشی اشاره کرد که مشابه با فرکانس پردازشی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس است.

منبع: زومیت