آیفون ۸ اپل به اسکنر عنبیه چشم مجهز خواهد بود؟

[ad_1]

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تک شات، بر اساس گزارش منتشر شده در Digitimes، آیفون ۸اپل علاوه بر برخورداری از نمایشگر OLED و تکنولوژی شارژ بی سیم، به اسکنر عنبیه چشم نیز مجهز خواهد بود. قابلیتی که پیش‌تر و برای اولین بار در اسمارت فون گلکسی نوت ۷ رویت شد اما از آن جایی که عمر این گوشی به دنیا نبود، قبل از آن که بتواند توجه خریداران گوشی های هوشمند در سراسر جهان را به خود جلب کند، از سطح بازار جمع آوری شد.

این قابلیت می تواند نه تنها برای آنلاک کردن و بالا بردن ضریب امنیتی گوشی مفید واقع شد، بلکه می تواند در استفاده راحت‌تر و سریع‌تر از سرویس هایی همچون پرداخت همراه اپل موسوم به اپل پِی نیز مورد استفاده قرار گیرد. گفتنی است اپل پیش‌تر ادعا کرده بود که تا سال ۲۰۱۸، هیچ تصمیم برای استفاده از اسکنر عنبیه چشم در اسمارت فون های خود ندارد اما شواهد از احتمال بکارگیری این قابلیت در گوشی های آیفون، زودتر از زمان اعلام شده خبر می دهند.

البته برخی تحلیلگران همانند مینگ-چی کو نیز پیش بینی کرده اند که اپل به جای استفاده از تکنولوژی اسکنر عنبیه چشم، از تکنولوژی تشخیص چهره در نسل بعدی گوشی های خود استفاده خواهد کرد. گفته می شود که آیفون ۲۰۱۷ اپل درسه مدل عرضه خواهد شد و هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت در هر سه مدل جای خواهد گرفت یا یکی از این مدل ها. در هر حال، چند ماهی تا رونمایی از آیفون های جدید فاصله داریم و باید منتظر ماند و دید که این شایعات تا چه اندازه به واقعیت تبدیل خواهند شد.

[ad_2]

منبع : کلیک جام جم