آیفون ایکس ۲۵۶ گیگابایتی ۱۱۵۰ دلار قیمت دارد

اپل در جریان معرفی آیفون‌های جدید خود، در اسلایدی که برای مقایسه‌ی قیمت مدل‌های مختلف آیفون ارائه کرده بود، قیمت پایه‌ی آیفون ایکس را ۹۹۹ دلار اعلام کرد. البته قیمتِ تقریبا ۱۰۰۰ دلاری آیفون جدید اپل خبر تازه‌ غیرمنتظره‌ای نبود؛ چراکه پیش از این نیز در شایعات، این قیمت برای تلفن هوشمند اپل تقریبا قطعی شده بود. اما خبر غیرمنتظره‌ای که تقریبا در هیچ‌کدام از شایعات و گمانه‌زنی‌ها به آن اشاره نشده بود، وجود آیفونی با قیمتی بالاتر از ۱۰۰۰ دلار است.

آیفون ایکس

با توجه به بار سنگین روانی قیمت بالا و تاثیر منفی آن بر مخاطب، اپل این بار بازه‌ی قیمتی تلفن جدید خود را در جریان مراسم معرفی مشخص نکرد و تنها به آوردن عبارت «from $999» در پایین تصویر آیفون ایکس در اسلاید مربوطه بسنده کرد. اما با مراجعه به وب‌سایت اپل متوجه می‌شویم که مدل خاکستری فضایی آیفون ایکس، مجهز به ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و سیم‌کارت کارت AT&T قیمتی برابر با ۱۱۴۹ دلار دارد.

به‌نظر می‌رسد اپل بهتر از هر کسی متوجه است که برچسب قیمتی بالای ۱۰۰۰ دلار برای یک تلفن هوشمند بار تبلیغاتی خوبی با خود به همراه نمی‌آورد و در نتیجه سعی دارد به‌جز صفحه‌ی خرید این محصول در سایت خود، در جای دیگری به آن اشاره نکند.

نظر شما در مورد قیمت بالای ۱۰۰۰ دلار برای آیفون چیست؟ آیا حاضرید تا این میزان برای یک تلفن هوشمند هزینه کنید؟

منبع: زومیت