آیفون‌های ۲۰۱۹ از سنسورهای لیزری سه‌بعدی استفاده خواهند کرد

چندهفته‌ای از عرضه‌ی آیفون X‌ می‌گذرد. درحالی که کاربران با ویژگی انیموجی سرگرم هستند، تحلیلگران از ویژگی‌های آیفون‌های سال ۲۰۱۹ خبر می‌دهند. امروز وب‌سایت بلومبرگ گزارش جدیدی را منتشر کرد که به استفاده از «سنسورهای سه‌بعدی» در آیفون‌های سال ۲۰۱۹ اشاره می‌کند. این سنسورها که قرار است در قسمت پشتی دستگاه جای گیرند، باعث بهبود توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های واقعیت‌افزوده کوپرتینو‌نشین‌ها خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد که کارکرد این سنسورها به مدت زمان تابش و بازتابش نور لیزر وابسته باشد؛ به‌ این صورت که هرچه فاصله‌ی زمانی بین تابش تا بازتابش نور ساطع شده از سنسورها بیشتر باشد، دستگاه به عمق بیشتر محیط پی می‌برد. دوربین‌های دوگانه آیفون و سنسور فیس‌آی‌دی آیفون X از این روش استفاده می‌کند. 

گوگل برای درک عمق میدان در گوشی‌های جدید خود از پیکسل‌های دوگانه استفاده کرده است که این کار را از روش تشخیص اختلاف منظر انجام می‌دهد. احتمال می‌رود که در سیستم جدید اپل شاهد نتایجی دقیق‌تر باشیم.

براساس گفته‌ی بلومبرگ، اپل به دنبال ساخت این سنسورهای سه‌بعدی توسط تأمین‌کنندگانش است؛ البته استفاده از این سنسورهای در آیفون‌های ۲۰۱۹ تنها گمانه‌زنی‌ای بیش نیست. موضوعی که مسلم است، عزم راسخ اپل برای استفاده از این سنسورها در نسل‌های آینده آیفون است. اپل با این‌کار سعی دارد با قراردادن این سنسورها در قسمت پشتی آیفون‌ها، درک عمق میدان را به هر دو روی آیفون گسترش دهد.

به‌لطف پلتفرم ARKit، امسال شاهد نمونه‌های تاثیرگذاری از کارکردهای واقعیت‌افزوده در دستگاه‌های آی‌او‌اسی بودیم.

اقدامات اخیر اپل و اهمیت کوپرتینویی‌ها به سنسورهای سه‌بعدی، نشان از تلاش پشت‌پرده‌ی اپل برای ساخت هدست واقعیت‌افزوده دارد. مطمئنا اطلاعاتی که این سنسورها در اختیار اپل قرار می‌دهند، در ساخت این هدست نقش به‌سزایی را ایفا خواهد کرد.

منبع: زومیت