آیفون‌های چینی خاموش می‌شوند!


به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از اوبرگیزمو، در حالی که چین هنوز از شوک آتش گرفتن و انفجار گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ کاملا بیرون نیامده ، حالا نوبت گوشی‌های آیفون شرکت اپل رسیده است. معلوم نیست چرا این روزها تلفن‌های همراه هوشمند (اسمارت فون) آیفون ۶ (iPhone 6) و ۶ اس (iPhone 6s) شرکت اپل در داخل کشور چین بدون دلیل و به‌صورت تصادفی خود بخود خاموش می‌شوند. از سوی دیگر این موضوع هیچ ربطی به عمر باطری و شارژ داشتن یا نداشتن آنها ندارد و حتی گوشی‌هایی که باتریشان ۵۰% شارژ دارد هم بدون هیچ دلیلی خود بخود خاموش می‌شوند.

این خاموش شدن‌های بی‌دلیل آیفون، تاثیر خیلی بدی روی کاربران چینی آیفون ۶ و ۶ اس گذاشته است. هرچند مدل‌های پلاس (Plus) آیفون فعلا هیچ مشکلی ندارند. عجیب این است که از هیچ کجای دیگر دنیا گزارشی در مورد خاموش شدن خودکار گوشی های آیفون ۶ و ۶ اس نرسیده است.

اززمان بروز این اشکال، انجمن مصرف کنندگان چینی شرکت اپل را از این موضوع مطلع ساخته و مشکل را زیر نظر دارد. کاربران در موارد زیادی شکایت کرده‌اند که این گوشی‌ها فقط زمانی به‌صورت عادی روشن می‌شود که شارژر به آنها متصل شده و به برق زده شوند. همان‌طور که گفتیم این مشکل گوشی‌های آیفون ۶ و ۶ اس در هیچ جای جهان به جز چین گزارش نشده است.

مترجم: جواد ودودزاده جام‌جم آنلاینمنبع : کلیک جام جم