آیا نام اندروید O، اختاپوس خواهد بود؟

چندین ماه است که بزرگ‌ترین جامعه‌ی فناوری (کاربران اندروید) با هیجانی وصف ناشدنی منتظر کشف نام سیستم عامل اندروید O شرکت گوگل هستند. نام‌های مختلفی از جمله اندروید اورئو (Android Oreo)، کوکی جو پرک (Oatmeal Cookie)، شربت پرتقال (Orange Sorbet) و مواردی از این دست برای دست پخت جدید گوگل پیشنهاد شده است. برای آگاهی از نام احتمالی سیستم عامل جدید اندروید O، زومیت را همراهی کنید.

مقاله مرتبط:

هم‌اکنون می‌توان تصویر ذیل را در آخرین نسخه‌ی پیش‌نمایش ویژه‌ی توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید O به جای تصویر تخم مرغ عید پاک زرد رنگ مشاهده کرد. تصویر تخم مرغ عید پاک به گونه‌ای بود که هنوز هم نام واقعی سیستم عامل جدید اندروید، یک راز باقی مانده است. با توجه به این‌که نسخه‌های پیش‌نمایش قبلی اندروید O فقط یک حرف انگلیسی O را به عنوان نماد نسخه‌ی جدید آن در یک پس‌زمینه‌ی فضایی به نمایش می‌گذاشتند، به وضوح می‌توان به عمدی بودن این موضوع پی برد. اما، آیا به نظر گوگل اختاپوس (octopus) یا همان هشت‌پا یک دسر محسوب می‌شود؟

اندروید O اختاپوس

در حال حاضر، هشت‌پا یک خوراکی محسوب شده و میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از خوردن چنین غذای لذیذی، لذت می‌برند. هشت‌پا می‌تواند به عنوان بخشی از سوشی (ماهی خام) سرخ شده یا با روش‌های دیگری سرو شود. اما طبق نظر بسیاری از آشپزهای جهان، هشت‌پا دسر محسوب نمی‌شود. نزدیک‌ترین موردی که ما به نسخه‌ی دسر اختاپوس یافتیم، یک پاستیل شکری است. اما به نظر می‌رسد که تخم مرغ عید پاک گوگل (دایره‌های زرد رنگ) فاقد ظاهر رنگین بوده و برخلاف ظاهر پاستیل آب نباتی شناخته شده است.

اندروید O اختاپوس

وجود چنین تناقض‌هایی ممکن است باعث سردرگمی مردم ساکن مانتین‌ویو شود. شاید هم گوگل به طور کلی استفاده از نام مستعار دسرها در سیستم عامل اندروید صرف‌نظر کرده است. حتی می‌توان طرح سیاه و سفید اختاپوس را به عنوان یک نشانه برای بیسکویت اورئو در نظر گرفت.

طبق اطلاعات به دست آمده از نات گارون، اندروید O به عنوان نسخه‌ی ۸.۰ سیستم عامل اندروید شناخته می‌شود. از طرف دیگر، اختاپوس هم یک حیوان هشت پا است؛ در نتیجه این‌گونه می‌توان به ارتباط آن‌ها پی برد. اما متاسفانه هنوز مفهوم آن دقیقاً مشخص نیست. انتظار می‌رود که نسخه‌ی نهایی سیستم عامل اندروید O اواخر فصل تابستان جاری منتشر شود.

به نظر شما، آیا نام مستعار سیستم عامل اندروید O، اختاپوس خواهد بود؟

منبع: زومیت