آیا خرید موتورسیکلت، کار عاقلانه ای است؟


اگر عاشق خودرو هستید و از رانندگی لذت می‌برید، احتمالا به موتورسیکلت‌های جذاب هم علاقه‌مند هستید. در این مطلب، به بررسی این موضوع می‌پردازیم، که چرا موتورسیکلت، وسیله‌ی کارآمدی است.

برای کسانی که به دنیای سرعت، علاقه دارند، راندن موتورسیکلت؛ یک تجربه‌ی منحصر به فرد و کاملا متفاوت با رانندگی با یک خودرو خواهد بود. خرید این وسیله، می‌تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد و حتی اعتیادآور باشد. امروزه ثابت شده است که برای تفریح یا انجام کارهای روزمره، استفاده از موتورسیکلت، به شرط رعایت نکات ایمنی؛ نه‌نتها لذت بخش خواهد بود، که صرفه‌ی اقتصادی بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.

 اولین نکته‌ی جالب درباره‌ی موتورسیکلت، داشتن آزادی بیشتر در مقایسه با رانندگی خودرو است. هرچند که یک خودروی معمولی، فضای کافی برای چهار سرنشین و بار اضافی در صندوق عقب را فراهم می‌کند، در مانورپذیری و امکان حرکت در معابر مختلف، به خوبی موتورسیکلت نیست.

موضوع جالبی که رانندگان خودروها، درباره‌ی موتورسواران نمی‌دانند، هزینه‌ی پایین تعمیر و نگهداری موتورسیکلت‌ها است. به عنوان مثال، قیمت یک جفت تایر مناسب برای موتورسیکلت‌های معمولی، کم‌تر از یک عدد لاستیک چرخ خودرو از برند مشابه خواهد بود. از سویی دیگر، تعمیر یک موتورسیکلت، به مراتب ساده‌تر از یک خودرو است، تا جایی که بسیاری از موتورسواران، به راحتی از پس سرویس‌های دوره‌ای موتورسیکلت خود بر می‌آیند و مدت‌ها به تعمیرگاه و مکانیک حرفه‌ای، نیاز پیدا نمی‌کنند.

نباید فراموش کنیم که هیجان استفاده از یک موتورسیکلت، می‌تواند فراتر از رانندگی با خودروهای معمولی باشد. هرچند نشستن پشت فرمان خودرو، خصوصا در ترافیک سنگین؛ مرارت‌بار به‌نظر می‌رسد، با راندن موتورسیکلت، جذاب‌تر خواهد شد. این وسیله‌ی دوچرخ، نه‌تنها رانندگی آرام در خودروها را از یاد خواهد برد، که با چاشنی سرعت در معابر مجاز؛ آدرنالین خون را افزایش می‌دهد و هیجان را به زندگی کسل‌کننده‌ی انسان‌ها، باز می‌گرداند.منبع :زومیت