آپسیدیا ماوسی توپی شکل با ارگونومی عالی


اسپیدلینک ماوس جدیدی با نام Obsidia و ارگونومی عالی معرفی کرده است. طراحی گرد شکل این ماوس باعث می‌شود تا در استفاده طولانی مدت کمتر خسته شوید.

ماوس Obsidia طراحی گرد شکل دارد و کف دست به خوبی بر روی ماوس قرار می‌گیرد تا گیمرها و کاربران عادی در استفاده‌ی طولانی مدت از این ماوس کمتر دچار خستگی شوند و همچنین مچ دست نیست از آسیب‌های ناشی از استفاده‌ی طولانی مدت از ماوس‌های عادی در امان بماند. 

طراحی این ماوس به شکلی است که کاربر را مجبور می‌کند تا با پنجه ماوس را بگیرد و این باعث می‌شود و در زمان استفاده نیز دست روی ماوس استراحت می‌کند. بخشی که انگشت‌ها بر روی ماوس قرار می‌گیرند نیز تو رفتگی دارد تا ماوس خوش‌دست‌تر شود. 

آبسیدیا به حسگر رده بالا و دقیقی مجهز شده تا گیمرها نیز بتوانند از آن استفاده کنند. اسپیدلینک اعلام نکرده که حسگر ماوس توسط چه کمپانی ساخته شده اما بازه‌ی DPI آن را ۸۰۰ تا ۳۲۰۰ اعلام کرده است. 

متاسفانه ماوس آبسیدیا نرم‌افزار جانبی ندارد و امکان تعیین ماکرو یا تغییر عملکرد کلیدها در آن وجود ندارد. با این حال این ماوس داری ۵ دکمه فیزیکی که می‌توان از آن‌ها در بازی‌ها بهره برد. ابعاد این ماوس ۸۷ در ۱۱۳ در ۴۴ میلی‌متر و وزن آن ۱۰۰ گرم است و کابل ۱.۸ متری دارد.

ماوس آبسیدیا با قیمت ۳۰ دلار در آمازون به فروش می‌رسد. منبع :زومیت