آپدیت بزرگ ویندوز ۱۰ با نام آوریل روز دوشنبه منتشر می‌شود

مایکروسافت براساس برنامه‌ریزی انجام شده در نظر داشت تا به‌روزرسانی بهاره‌ی ویندوز ۱۰ را در تاریخ ۲۱ فروردین ماه منتشر کند، حال آنکه کشف یک باگ در این نسخه باعث شد تا ردموندی‌ها انتشار به‌روزرسانی بزرگ‌ خود را به تعویق بیندازند. براساس اطلاعات جدید، مایکروسافت اعلام کرده که به‌روزرسانی آوریل ویندوز ۱۰ را از روز دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت برای کاربرانی که به‌صورت دستی اقدام به به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود می‌کنند، منتشر می‌شود، حال آنکه انتشار گسترده‌ی این به‌روزرسانی برای تمام کاربران از روز ۸ ماه می یا ۱۹ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.

مایکروسافت همچنین در کنار اعلام زمان انتشار این به‌روزرسانی، اطلاعات دیگری را نیز ارائه کرده است. بزرگ‌ترین تغییر در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ را باید تغییر نام آن خواند. مایکروسافت ابتدا اعلام کرده بود که به‌روزرسانی جدید را با نام Windows 10 Spring Creators منتشر می‌کند، حال آنکه ساعاتی پیش همزمان با اعلام زمان انتشار رسمی این به‌روزرسانی اعلام کرد که نام به‌روزرسانی جدید April است.

از قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی موسوم به آوریل ویندوز ۱۰ باید به تایم‌لاین جدید برای اپلیکیشن‌هایی که پیش‌تر اجرا شده‌اند اشاره کرد. همچنین باید به قابلیت فراخواندن History مرورگر اج روی هر دو پلتفرم اندروید و iOS در پی‌سی اشاره کرد. ویژگی‌های دیگری که به ویندوز ۱۰ اضافه خواهند شد شامل بهبود ویژگی Focus Assist است. از دیگر ویژگی‌های باید به Mute Tab در مرورگر مایکروسافت اج و همچنین Xbox Game Bar اشاره کرد.

اغلب تغییرات جدید در به‌روزرسانی آوریل ویندوز ۱۰ بسیار کوچک هستند، حال آنکه بسیاری از کاربران در انتظار این تغییرات کوچک بوده‌اند. انتظار می‌رود مایکروسافت اواخر سال جاری میلادی نیز به‌روزرسانی جدیدی را ارائه کند که با نام رداستون ۵ شناخته می‌شود. رداستون ۵ از ویژگی‌هایی نظیر تب‌های هوشمند در مرورگر مایکروسافت اج در کنار قابلیت تیره کردن محیط فایل اکسپلورر اشاره کرد.

منبع: زومیت