آموزش ساخت پادکست صوتی برای سایت (ساخت عملی پادکست)

[ad_1]

آموزش ساخت پادکست صوتی برای سایت (ساخت عملی پادکست)Reviewed by فاطمه on Jul 13Rating: 2.5آموزش ساخت پادکست صوتی برای سایت (ساخت عملی پادکست)برای ساخت پادکست از میزبانی blubbry استفاده کنید،فایل صوتی آپلود کنید با افزونه powerpress فایل صوتی را در یک نوشته جدید چایگذاری کنید پادکست خود اجرا کنید.

در مقاله قبل گفتیم که پادکست ها فایل هایی صوتی هستند که به اشتراک گذاشته میشوند و کاربران گوش میدهند، در این بخش مراحل گام به گام نحوه ایجاد پادکست را توضیح میدهیم.

مرحله۱٫ راه اندازی سرویس برای میزبانی رسانه ها

در مرحله اول به خاطر حجیم بودن فایل های صوتی پادکست نیاز به یک سرویس خوب میزبانی رسانه ای دارید. ارائه دادن این فایل ها مقدار زیادی از منابع سرور مصرف میکند و باعث کند شدن وب سایت شما خواهد شد. به همین دلیل توصیه میکنیم از پلت فرم میزبانی وب رسانه خاص Blubrry استفاده کنید. این روش هوشمندانه و کارآمد برای اجرای پادکست است.

دلایل استفاده از این پلت فرم، بهینه سازی پادکست ها با استفاده از وردپرس است، افزونه قدرتمند Blubrry PowerPress پادکست ها را در سایت وردپرسی شما مدیریت میکند. Blubrry دارای ابزارهایی شبیه ID3 tagging، بهینه سازی iTunes، مدیریت آثار رسانه ای اتوماتیک و غیره میباشد.

مرحله۲٫ انتخاب تجهیزات مناسب پادکست

مهم ترین ابزار استفاده از میکرفون خوب است، به هیچ وجه از میکرفون داخلی کامپیوتر برای ضبط پادکست خود استفاده نکنید کاربران از این سه مدل استفاده میکنند Samson،Rode،Heil PR-40

تجهیزات دیگر بازوی میکرفون، ضربه شوک،فیلتر POP است، در آخر نیار به یک هدفون مناسب دارید.اکنون به راحتی میتوانید پاکدست خود ضبط کنید.

مرحله۳٫ ضبط اولین پادکست

با نرم افزار Audacity فایل ها را ضبط و ویرایش کنید.نرم افزار منبع بازی است که پادکسترهای حرفه ای با کیفیت استودیویی ضبط میکند. پس از نصب یک پروژه ای جدید ایجاد کنید و بر روی دکمه record کلیک کنید(file-new).

همچنین میتوانید موسیقی فایل  خود را از طریق file-import وارد کنید و  به عنوان موسیقی پس زمینه انتخاب کنید. پس از اتمام کار فایل را برون ریزی کنید. فایل های صوتی با پسوند MP3 ذخیره کنید.

چون پادکست ها مجموعه ای از بخش ها هستند، نام آنها را شماره بخش یا سریال نامگذاری کنید مانند WPB001.mp3، سپس نسخه نهایی را در یک پوشه جداگانه در سیستم خود ذخیره کنید.

مرحله۴٫ انتشار پادکست با وردپرس

در پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و افزونه  Blubrry PowerPress  نصب و فعال سازی کنید، به تنظیمات افزونه رفته و روی دکمه configure Blubrry statistics and hosting services کلیک کنید.

سپس ایمیل و پسورد اکانت میزبانی رسانه Blubrry وارد کنید، اطلاعات وارد کرده و یک عنوان برای پادکست خود در نظر گرفته و ذخیره کنید.

مرحله۵٫ آپلود فایلهای رسانه در Blubrry

وارد حساب میزبانی خود شوید بر روی  Podcaster dashboard کلیک کنید. در بخش podcast hosting section روی ‘Upload New Media Files’ کلیک و فایل های خود را آپلود کنید.

مرحله۶٫ افزودن اولین پادکست در وردپرس

در پنل مدیریت وردپرس نوشته جدید ایجاد کنید و یک دسته بندی جداگانه برای بخش های پادکست خود ایجاد کنید، در پایین صفحه بخش ‘Podcast Episode’ روی آیکون فولدر کلیک و فایل های صوتی که آپلود کردید را انتخاب کنید و دکمه تائید کلیک کنید.

به بالای صفحه بروید و یک عنوان برای نوشته خود انتخاب و توضیحات پادکست بنویسید و در بخش پادکست پس از آپلود فایل دکمه ساختن شورت کد را کلیک کنید، یک کد کوتاه در ناحیه ویرایشگر شما ظاهر میشود اکنون پست منتشر کنید و از دیدن پادکست خود لذت ببرید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

[ad_2]

منبع : میهن وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت میهن وردپرس مراجعه نمایید