آموزش تکمیل فرم تماس 7 در چند مرحله

[ad_1]

سلام و درود فراوان خدمت دوستان عزیز و همراه . امیدوارم روز خوبی را در پیشرو داشته باشید . دوستان عزیز حتما شما در وب سایت خود از فرم های مختلف استفاده می کنید در این آموزش وردپرس می خواهیم به تکمیل این فرم ها توسط کاربران در چند مرحله بپردازیم ، پس با اموزش امروز با ما همراه شوید .

آموزش تکمیل فرم تماس 7 در چند مرحله

حتما شما مدیران عزیز در وب سایت های وردپرس خود از فرم تماس 7 و یا فرم های ارتباطی استفاده می کنید و با افزونه های وردپرسی در این زمینه آشنا هستید و در این آموزش می خواهیم ویژگی و قابلیتی را به این فرم ها اضافه کنیم که به صورت چند مرحله ای شوند و احتمالا شما در سایت ها مختلف دیده اید که برای ثبت نام در سایتی باید فرم های ثبت نام را در چند مرحله پر کنید و این مورد برای کاربران جالب می باشد و در این اموزش ، افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که این حالت چند مرحله ای را برای فرم تماس 7 خود ایجاد کنید . اگر شما دوستان در وب سایت خود فرم تماس 7 دارید و از آن استفاده می کنید می توانید با استفاده از افزونه ای که امروز برای شما معرفی می کنیم آن را به چند مرحله ای شدن برای پر کردن توسط کاربران تقسیم نمایید ، پس برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید افزونه مورد نظر را از لینک زیر دانلود نمایید :

دانلود افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms

فایل افزونه وردپرس را از لینک بالا دانلود کنید و در وب سایت خود نصب و فعال سازید و با فعال سازی افزونه ، شما تنظیماتی از ان را در پنل وردپرس خود مشاهده نمی کنید و این افزونه با فرم Contact form 7 ارتباط برقرار می کند و شما می توانید به تنظیمات فرم تماس بروید و گزینه های hidden field، form value، back button که بخاطر نصب این افزونه به این فرم اضافه شده است را مشاهده کنید .

پس از فعال سازی ، باید به سراغ ساخت فرم برویم و برای ایجاد ان به سه فرم و سه برگه نیاز داریم و باید سه فرم با نام های مختلف ایجاد نمایید . برای مثال در فرم اول خود شما قطعه کد نام و نام خانوادگی و دکمه بعدی را قرار دهید . در فرم دوم نیز قطعه کد آدرس ایمیل و دکمه ای برای برگشت به صفحه ی قبل و دکمه ای برای رفتن به صفحه ی بعد را قرار دهید و در نهایت در فرم سوم قطعه کد وارد کردن عنوان متن پیام و دکمه ی ارسال را بنویسید و تا به اینجا شما سه فرم ایجاد کردید با سه کد کوتاه برای ایجاد فرم تماس و آنها را ذخیره کنید .

در ادامه باید به برگه هایی را برای ایجاد فرم خود بسازید ، پس بر روی افزودن برگه جدید کلیک نمایید و هر فرمی را که در مرحله ی قبل ایجاد کرده اید در برگه ای قرار دهید و ذخیره کنید . دوباره شما به سراغ صفحه ی فرم هایی که ساخته اید بروید و از گزینه hidden field که به فرم تماس 7 اضافه شده است ، استفاده کنید و برای این منظور بر روی ویرایش هر یک از فرم هایی که ساخته اید کلیک کنید و کدی که از hidden دریافت کرده اید در انتهای فرم کپی کنید و پس از انجام این کار برای این که فرم اول به فرم دوم منتقل شود باید آدرس برگه ای که برای فرم دوم ساخته اید در بخش ” تنظیمات اضافی ” با استفاده از کد وردپرس زیر قرار دهید :on_sent_ok: "location.replace('http://example.com/my-second-page/');"


به همین ترتیب برای فرم دوم عمل نمایید و کارهایی که در بالا گفته شد برای هر سه فرم انجام دهید . خب دوستان عزیز تغییرات را ذخیره نمایید و نتیجه را در فرم تماس 7 در وب سایت خود مشاهده کنید . دوستان عزیز اگر سوال و مشکلی در این زمینه داشتید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید . از همراهی شما هم کمال تشکر را دارم . با سری اموزش های بیگ تم و معرفی قالب های وردپرس با ما همراه شوید .

موفق و پیروز باشید .

منبع : بیگ تم ارائه قالب وردپرس دانلود و قالب وردپرس موزیک

[ad_2]

منبع :بیگ تم

Leave a Reply

هفت + سیزده =