آموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه WP Clone


سلام و درود فراوان به شما همراهان عزیز و همیشگی بیگ تم . اول از شما سوال می پرسم که شما وب مستران عزیز وب سایت خود را بر روی لوکال هاست ساخته اید و در حال تکمیل آن هستید و یا بر روی هاست ؟ اگر بر روی لوکال هاست طراحی کرده اید و بخواهید آن را بر روی هاست منتقل کنید باید بلد باشید که در این آموزش وردپرس ، افزونه ای را برای شما معرفی می کنیم که با استفاده از ان بتوانید وردپرس خود را از روی لوکال هاست یا هاست به هاست و دامنه دیگر منتقل کنید ، پس با ما همراه باشید .

آموزش انتقال سایت وردپرس با افزونه WP Clone

اگر شما بخواهید به صورتی دستی سایت خود را به هاست دیگری منتقل کنید باید از فایل های سایت Backup بگیرید و دیتابیس سایت تون را اکسپورت کنید و بعد از این که این مراحل را به درست انجام دادین و بعد از کلی کار و نگرانی و دغدغه سایت خود را منتقل کردین ، که این راه دردسرهای زیادی دارد و شما شاید به دنبال راه بهتری بگردید . افزونه WP Clone by WP Academy برای شما این انتقال سایت را به راحتی فراهم می کند و شما می توانید در هر شرایطی سایت خود را به دامنه جدید انتقال دهید . حتما شما هم مشتاق شدید که بدانید این افزونه به چه صورتی عمل می کند ، پس افزونه را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود افزونه WP Clone by WP Academy

پس از این که فایل افزونه وردپرس را از لینک بالا دانلود کردین ، در وب سایت خود نصب و فعال سازید تا بتوانید تنظیمات آن را انجام دهید و سایت خود را به دامنه دیگر منتقل کنید . با فعال سازی افزونه شما گزینه ی wp clone را در پنل ورذپرس خود مشاهده کنید که بر روی Create Backup کلیک کنید تا در زمان کوتاهی یک بک آپ از سایت شما تهیه کند و در اختیارتون قرار دهد ، حال در ادامه ی راه شما بر روی گزینه copy URL کلیک کنید تا برای انتقال سایت تون به هاست دیگر اقدام نمایید و با کلیک بر روی این گزینه شما آدرس این فایل را داشته باشید و ذخیره کنید ، تا به اینجا شما در سایتتون مشغول تنظیمات بودین .

در ادامه شما باید به هاست جدید خود بروید و وردپرس را در انجا نصب کنید و دقت کنید که تنظیمات سایت و نام آن همه بر عهده ی خود شماست و در اینجا ما فقط به انتقال سایت از یک هاست به هاست دیگر می پردازیم و پس از نصب وردپرس شما به پنل وب سایت بروید و افزونه wp clone by wp academy را هم در اینجا نصب کنید و سپس به گزینه ی تنظیمات ان یعنی wp clone بروید و در اینجا شما تیک گزینه ی Restore from URL را بزنید و در جای آدرس  ، فایل بک اپی که در مرحله قبل از سایتت اصلیتون دریافت کردید ، کپی کنید و سپس تیک I AGREE Required for “Restore” function را بزنید و در این صورت شما توانستید اطلاعات پایگاه داده قبلی خود را در دیتابیس هاست جدید تون ، جایگذاری کنید و در نهایت بر روی دکمه ی Restore from URL کلیک کنید و اگر جمله ی Restore Successful را دیدن ، این به معنیه اینه که شما توانستید با موفقیت اطلاعات پایگاه دادتون را منتقل کنید ولی اگر بعد از این که مدت کوتاهی صبر کردید و این پیام را ندید باید دوباره کار Restore را انجام دهید.

پس از دریافت پیام موفقیت امیز بودن انتقال سایت ، شما می توانید به سایت خود بروید و ببینید که کاملا مثل سایت قبلی است و به درستی انتقال یافته و این اطلاعات به درستی و کامل بر روی وردپرسی که در هاست نصب کرده اید ، جایگزین شده و حتی می توانید به بخش افزونه های پنل بروید و مشاهده کنید که تمامی افزونه ها هم انتقال یافته است و اطلاعات کاربری برای ورود به پنل را هم جایگذاری کنید و اگر شما به صفحه های دیگری از سایت خود رفتید و با خطای ۴۰۴ روبرو شدید ، باید به بخش پیوندهای یکتا بروید و تنظیمات آن را هانمانند سایت قبلی خود انجام دهید

خب دوستان عزیز شما توانستید به راحتی سایت تون را از یک هاست به هاست دیگر منتقل کنید و برای درک بهتر ، به شما پیشنهاد می کنم به سوالات و جواب هایی که در ادامه هست ، دقت کنید :

برای انتقال یک سایت وردپرسی از یک هاست به هاست دیگر بدون تغییر دامنه چه باید کرد ؟
برای تغییر هاست خود ، شما می توانید به صورت دستی مراحل زیر را انجام دهید و یا این کار را بر عهده هاستینگ بگذارید :

  • در ابتدا با استفاده از افزونه WP clone یک بک آپ تهیه کنید و آن را در سیستم خود ذخیره نمایید .
  • سپس دامنه سایت خود را به هاست جدید متصل کنید .
  • بر روی هاست جدید، وردپرس نصب کنید .
  • فایل بک اپ را بر روی هاست جدید خود آپلود کنید .
  • با استفاده از  آدرس فایل آپلود شده فرایند Restore را انجام دهید .

برای انتقال وردپرس از لوکال هاست به هاست چه باید کرد ؟
در انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر با انتقال از لوکال هاست به هاست فرق کوچکی وجود دارد و اینه که چون نمی توانید از لوکال هاست آدرس دهید باید فایل را به صورت دستی آپلود کنید

  • در ابتدا با استفاده از افزونه WP clone یک بک آپ تهیه کنید و آن را در سیستم خود ذخیره نمایید .
  • سپس دامنه سایت خود را به هاست جدید متصل کنید .
  • بر روی هاست جدید، وردپرس نصب کنید .
  • فایل بک اپ را بر روی هاست جدید خود آپلود کنید .
  • با استفاده از  آدرس فایل آپلود شده فرایند Restore را انجام دهید .

خب دوستان عزیز پس برای انتقال سایت تون به شما پیشنهاد می کنم که از این افزونه وردپرس استفاده کنید . این اموزش به پایان رسید ، از این که با ما تا انتهای این آموزش همراه بودین کمال تشکر را دارم ، با سری آموزش های بیگ تم همراه ما باشید . با آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما دوستان عزیز .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس شرکتیقالب وردپرس نمونه کارمنبع :بیگ تم