آموزش افزونه ای برای گرفتن اسکرین شات در سایت


با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز وردپرسی. روزتان به خیر. امیدوارم که سلامت باشید و مشتاق تا یکی دیگر از آموزش های وردپرس را با من و دوستان عزیزم دنبال کنید. امیدوارم که این آموزش بتواند بخشی از مشکلات شما را در این زمینه حل یا حداقل کمرنگ کند. خب دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس میخواهم افزونه ای را به شما معرفی کنم که با کمک آن میتوانید در سایت اسکرین شات بگیرید. آموزش این افزونه میتواند به کسانی که با وردپرس کار می کنند بسیار کمک کند. پس با ما همراه باشید.

آموزش افزونه ای برای گرفتن اسکرین شات در سایت

همانطور که میدانید تصاویر قسمت مهمی از نوشته های ما را در سایت تشکیل می دهند. به طوری که مقاله بدون تصویر یعنی چند خط نوشته ی طولانی که خسته کننده نیز هست. به همین دلیل است که رسانه ها و به خصوص تصاویر در مطالب نقش بسیار مهمی دارند. بعضی وقت ها ما این تصاویر را دانلود می کنیم و در سایتمان برای مطالب مرتبط می گذاریم اما بعضی وقت ها هم این تصاویر فقط برای رساندن مفهوم خود استفاده می شوند که ما آن ها را به شکل اسکرین شات نشان می دهیم. مثلا میخواهیم سایت هایی را معرفی کنیم که کار خاصی را انجام می دهند در این حالت می توانیم یک اسکرین شات از صفحه تصویر سایت بگیریم و با کمک آن مفهوم کار آن سایت را نمایش دهیم.  برای گرفتن اسکرین شات می توانید از دکمه ی اسکرین شات که مثلا روی کیبرد شما prt Sc است استفاده کنید و هم می توانید با کمک ابزار های مختلف گوگل این کار را بکنید. اما برای انجام هر دوی این کار ها هم باید سایت را باز کنید و از آن اسکرین شات بگیرید. حالا در آموزش امروز میخواهیم به شما یک روش جالب را برای تهیه کردن اسکرین شات در صفحه وب سایت بگوییم که می توانید به آسانی و بدون مراجعه به وب سایت این کار را انجام دهید.

افزونه Browser Shots

شما می توانید با کمک این افزونه وردپرس و وارد کردن آدرس مورد نظرتان به آسانی و بدون مراجعه به جایی تصویر را در وب سایت خود بگذارید. برای نصب این افزونه می توانید به پیشخوان وردپرس بروید و افزونه را نصب و سپس فعال کنید بعد از آن آیکون را به ویرایشگر وردپرسی اضافه می شود .

Browser shots

با کلیک روی این گزینه یک پنجره باز می شود که می توانید تنظیمات را وارد کنید و اندازه ی تصویر را به آن بدهید.

  • Image Url: با کمک این بخش می توانید آدرس تصویر یا جایی که قرار است به عنوان اسکرین شات قرار بگیرد را وارد کنید.
  • Image Width: با کمک این گزینه می توانید اندازه ی عرض تصویر را مشخص کنید.
  • Image Height: در این قسمت می توانید اندازه ی طول تصویر را مشخص کنید.
  • Image Caption: اگر قصد دارید برای تصویر خود نوشته ای بنویسید می توانید با کمک این قسمت آن را انجام دهید.

بعد از اینکه همه ی این تنظیمات را انجام دادید میتوانید روی گزینه ی قبول کلیک کنید تا شورت کد اسکرین شات درست شود. اگر میخواهید از وب سایت های دیگر وردپرس اسکرین شات تهیه کنید و در وب سایت خود بگذارید دیگر لازم نیست به آن وب سایت ها بروید و به آسانی میتوانید با زدن آدرس سایت مورد نظرتان تصویر را در سایت خود بگذارید.

دانلود افزونه Browser Shots

خیلی خوشحالم از اینکه با یکی دیگر از آموزش های وردپرس در خدمت شما عزیزان بودم. امیدوارم که توانسته باشید از این آموزش بهره ی لازم را ببرید. اگر میخواهید با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید آشنا شوید در آموزش های بعد ما را همراهی کنید. موفق و پیروز و سربلند باشید.

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب وردپرس تک صفحه ایقالب وردپرس پزشکی

 



منبع :بیگ تم