آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در GTmetrix

[ad_1]

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در GTmetrix امتیاز محصول: ۱۰ از ۱۰

افزایش سرعت سایت وردپرس

افزایش سرعت سایت وردپرس

فرض کنید نام یکی از موسیقی های دلخواه خود را در گوگل سرچ می کنید و روی اولین وبسایت کلیک می کنید. سایت شروع به لود شدن و لود شدن می کند. بعد از ده ثانیه هنوز صفحه سفید مرورگر را میبینید و هیچ محتوایی به چشم نمیخورد. در این وضعیت راهکار شما چیست؟ صبر کردن یا بستن صفحه؟! قطعا بستن صفحه برای شما و هر کاربر دیگری بهترین راه هست!

تاثیر سرعت سایت در خرید

همانطور که بارها شنیده اید٬ یکی از مولفه های اصلی تجربه کاربری در یک وبسایت٬ سرعت بارگذاری صفحات آن وبسایت هست. اگر می خواهید کاربران کسب و کار اینترنتی شما برای همیشه با صفحات آنلاین سایتتان خداحافظی نکنند باید سرعت لود وبسایت خود را افزایش دهید.

حالا٬ چطور سرعت لود وبسایت را بررسی کنم؟

وبسایت GTmetrix.com یکی از قوی ترین ابزار های بررسی و تخمین سرعت لود وبسایت هست. با وارد کردن آدرس سایتتان در این سرویس رایگان٬ می توانید سرعت لود وبسایت خود را بررسی کرده و خطاهای آنرا مشاهده نمایید.

 • Avoid landing page redirects
 • Defer parsing of JavaScript
 • Enable gzip compression
 • Leverage browser caching
 • Optimize the order of styles and scripts
 • و …

اما چطور باید این خطا ها را رفع کنیم؟

بررسی و حل اصولی هر کدام از این خطاها ملزم به انجام تنظیمات ٬ نصب پلاگین ها و انجام تغییراتی در وبسایت شماست. همچنین سرویس جی تی متریکس دارای سیستم رتبه دهی است که از A تا F به وبسایت شما رتبه سرعت خواهد داد. این رتبه دهی در دو بخش pagespeed که مربوط به سرعت وبسایت شماست و YSlow (که چرایی افت سرعت وبسایت شما را بیان می کند) به سایت شما نسبت داده می شود. بنابراین باید سعی کنیم در هر دو بخش رتبه A یا B را کسب کنیم. مانند تصویر زیر:

میهن وردپرس در جی تی متریکس

تاثیر سرعت سایت در سئو

علاوه بر این یکی از فاکتور های اساسی سئو از نظر گوگل٬ سرعت لود وبسایت شماست. گوگل عملا با راه اندازی سرویس pagespeed insights تاکید بر اهمیت سرعت وبسایت ها در سئو دارد و از آنجا که گوگل خواستار راحتی کاربر جستجوگر و رسیدن به بهترین نتیجه در سریعترین زمان ممکن است٬ قطعا وبسایت هایی با سرعت لود بالاتر را در صدر نتایج خود نمایش خواهد داد.

تاثیر سرعت سایت در سئو

در این آموزش چه می کنیم؟

در آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس٬ بصورت کاملا عملی یک وبسایت را از نظر سرعت بهینه خواهیم کرد. در ابتدای آموزش ٬ وبسایت مورد نظر رتبه F را در gtmetrix کسب کرده و مدت زمان لود کامل وبسایت ۱۳ ثانیه بود! اما بعد از انجام موارد لازم این وبسایت به رتبه A رسید و مدت زمان لود آن به ۴ ثانیه کاهش یافت! یعنی فقط با صرف کمتر از ۱ ساعت وقت توانستیم ۹ ثانیه در باز شدن هر صفحه صرفه جویی کنیم. حال اگر این وبسایت فقط ۱۰۰۰ نفر بازدید کننده در روز داشته باشد و هر کاربر ۱۰ صفحه از وبسایت را باز کند در نهایت روزانه ۹۰۰۰۰ ثانیه در وقت کاربران سایتمان صرفه جویی کرده ایم! این یعنی بهبود تجربه کاربری!

مدرس این دوره کیست؟

رضا حسینی رادرضا حسینی راد

 • مدیر و موسس میهن وردپرس
 • طراح و توسعه دهنده وب
 • دارای گواهینامه بین المللی PHP , HTML & CSS و JavdScript از W3Schools
 • مدرس دوره های طراحی وبسایت

تفاوت های این دوره با سایر دوره ها

 • در این دوره توضیحات بصورت کاملا عملی ارائه می شود.
 • به بررسی سرعت و رفع ایرادات یک وبسایت بصورت کاملا و عینی میپردازیم.
 • در آینده مباحث جدید بصورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مراحل یادگیری دوره

زمان کل دوره: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه

پشتیبانی و خدمات پس از فروش این دوره

[ad_2]

منبع : میهن وردپرس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت میهن وردپرس مراجعه نمایید