آمازون تبلت جدید Fire HD 10 را با مشخصات بهبودیافته معرفی کرد

 اکنون فروش تبلت‌ها دیگر مثل سال‌های گذشته کار آسانی نیست؛ اما این موضوع سبب نشده تا کمپانی آمازون از تولید نسل‌ جدید تبلت‌های خود دست بکشد. این شرکت با تبلت‌های مقرون به صرفه‌ی خود با نام فایر موفقیت خوبی را در سال‌های اخیر تجربه کرده است. آمازون نسخه‌ی ۱۰ اینچی تبلت فایر را در نسل پیشین خود به‌روزرسانی نکرد؛ اما این غول خرده‌فروشی اکنون این تبلت محبوب خود را با نمایشگری بهتر، حافظه‌ی ذخیره‌سازی بیشتر و تنوع رنگ بیشتر ارتقا داده است.

نبود نام‌گذاری مناسب توسط آمازون، شمارش مستقیم نسل‌های مختلف این محصول را دشوار می‌کند. اما این تبلت جدید در واقع هفتمین نسل تبلت فایر اچ‌دی ۱۰ محسوب می‌شود. نسل ششم این تبلت هرگز ساخته نشد؛ در نتیجه آخرین نسخه‌ی این محصول که تا به امروز به فروش می‌رود، نسل پنجم این تبلت به حساب می‌آید. هفتمین نسل فایر اچ‌دی ۱۰ از بهبودهای قابل توجهی در مقایسه با نسل‌های پیشین برخوردار است؛ برای مثال، وضوح تصویر نمایشگر آن از اچ‌دی به فول‌اچ‌دی ارتقا یافته است. این بهبود، لذت تماشای محتوای ویدئویی را از طریق آمازون لذت‌بخش‌تر می‌کند.

این تبلت اکنون از ۲ گیگابایت حافظه‌ی رم بهره می‌برد و حافظه‌ی داخلی آن نیز در مدل پایه با دو برابر افزایش نسبت به نسل پیشین به ۳۲ گیگابایت رسیده است. فایر اچ‌دی ۱۰ جدید همچنین از یک پردازنده‌ی چهار هسته‌ای مدیاتک استفاده می‌کند. شاسی این تبلت با پشت پلاستیکی خود که در رنگ‌های مشکی، قرمز و آبی قابل سفارش است شباهت بیشتری به نسل فعلی تبلت اچ‌دی ۸ دارد. علاوه بر این، فایر اچ‌دی جدید سیستم‌عامل آمازون فایر اواس را که نسخه‌ای مبتنی بر اندروید است اجرا می‌کند.

آمازون برای نسخه‌ی پایه اچ‌دی ۱۰ با پیشنهادهای ویژه (تبلیغات) قیمت ۱۴۹.۹۹ دلار در نظر گرفته است. اما نسخه‌ی بدون تبلیغات این تبلت ۱۶۴.۹۹ دلار قیمت دارد و خریداری نسخه‌ی برخوردار از حافظه‌ی داخلی ۶۴ گیگابایت نیز ۴۰ دلار بیشتر برای مشتریان هزینه دارد. فروش این تبلت از یازدهم اکتبر آغاز خواهد شد.

منبع: زومیت