آخرین فرصت ثبت نام شرکتهای ایرانی برای حضور در «جیتکس» اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه جیتکس دبی به عنوان بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات منطقه، توسط اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می­ شود و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) نیز از حضور شرکت‌های در پاویون ملی ایران حمایت می کند.

باتوجه به برگزاری نمایشگاه جیتکس در مهرماه، شرکت­های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کمتر از یک ماه فرصت دارند تا برای شرکت در این نمایشگاه در قالب پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت­ نام کنند.


پیش از این هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به منظور تشویق و ترغیب صادرات صنایع الکترونیک، مقررکرده بود که به مشتریان طرف قرارداد صندوق که دارای تسهیلات جاری هستند، چنانچه تا زمان تسویه قرارداد در نمایشگاه‌های معتبر خارجی شرکت کنند، به ازای هر بار شرکت به اندازه یک درصد و حداکثر تا سقف ۳ درصد در کارمزد تسهیلات اعطایی تخفیف داده شود.


پاویون جمهوری اسلامی ایران که پیش از این نیز در دو سال متوالی و از سال ۲۰۱۵ در جیتکس تشکیل شده، ملاقات­های تجاری ویژه (B۲B) را برای شرکتهای فناوری اطلاعات میسر خواهد کرد.


شرکت‌های حاضر در پاویون ملی جمهوری اسلامی ایران با هزینه ای به مراتب پایین­ تر از دیگر شرکت­های حاضر در جیتکس از امکاناتی نظیر امکان استفاده از غرفه­ های سفارشی سازی شده، مترجم تخصصی و مشاوره‌ تنظیم و عقد قرارداد بهره­ مند می­ شوند. همچنین معرفی شرکت­های حاضر در پاویون ایران جهت اخذ تسهیلات بانکی ارزان برای پوشش هزینه‌ها و پشتیبانی از قراردادها از دیگر خدمات ارائه شده است.


به گفته محمدرضا طلایی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران، برای اولین‌بار شرکت‌های نوپا و نوآور ایرانی می‌توانند در بخش ویژه‌ این نمایشگاه حضور یابند و سمینار معرفی توانمندی­ها و پتانسیل­های ICT کشور در حوزه­ تولید، سرمایه­ گذاری و صادرات نیز در جیتکس برگزار می­ شود.


طلایی معتقد است که حضور شرکت­های فناوری محور ایرانی در جیتکس و در قالب پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران می­ تواند فرصت مناسبی برای شرکت­های ICT داخلی باشد.


نمایشگاه جیتکس امسال اواسط مهرماه سال جاری در مرکز تجارت جهانی دوبی واقع در امارات متحده عربی برگزار می ­شود. متقاضیان استفاده از خدمات پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در جیتکس می­ توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارسی جیتکس مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر